‘’Tüketmeden Yaşamak, Üretmek ,Yaşarken de, Öldükten sonra da Yarar Sağlamak.’’

   Organik tarım ve Ekolojik yaşamın temel felsefesidir.

Bu felsefedir ki beni tarımda ‘Organik’ seçeneğine yöneltti.Uzun zaman önce seçtiğim bu yolda oldukça mesafe aldım. Karşılaştığım pek çok zorluğa rağmen, hiç bir zaman verdiğim kararı, tuttuğum yolu değiştirmeyi aklıma  getirmedim.Başladığım ilk zamanlarda kendimi çok yalnız ve garip hissettiğim oldu.Ancak zaman haklı olduğumu gösterdi.Gıda güvenliği üzerine tartışmalar gündeme oturdukça ve güvenli gıda arayan tüketiciler organik ürünün farkına varmaya başladıkça; organik besin, ürün kavramı daha çok dillerde artık.

‘Organik besin ve beslenme’ elbette savunucuları kadar sorgulayanları ve endüstriyel katkılı gıdalara karşı tüketici tepkilerinden kaygılanan rakiplerini de yaratmaya başladı.Doğruya ulaşmak için yanlışların bilimin ışığında tartışılması gerekir.

 

Sağlık ve çevre sorunları arttıkça nedenleri de tartışılmaya başladı.Bu konular toplumu doğrudan etkileyen medyada hemen her gün yer alıyor.

Ben de yıllarını bu uğurda tüketmiş bir üretici olarak ‘neden organik’ tüketmelisinize dair bilgimi paylaşmak isterim.Umarım okuyacaklarınız sizin için de yararlı ve organik nedir, neden organik sorularınızın yanıtı olur.

 

Günümüzde tüm dünyada ve ülkemizde de gerçek gıdaya ulaşmak giderek zorlaşıyor. Tüketiciler, doğal olarak gıdanın güvenilirliğini ve besin değerini sorgulama konusunda daha hassas davranıyorlar…

 

   Organik Gıdanın besin değeri yüksek ve lezzeti yerindedir.

Kusurlu Araştırmalar Organik Gıdanın farkını Gölgeleyemez.

 

   Organik tarım ve Ekolojik yaşamın temel felsefesi...