Kısa adı TTKD olan Avrupa Birliği'nde Tüm Tüketicileri Koruma Derneği ile ortak proje yürütüyoruz:

*6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'u "TÜKETİCİ ŞİKAYETİ VE MEMNUNİYET  AÇISINDAN, KARŞILAŞTIRMALI İNCELEME" ile hayata geçiriyor, sertika veriyoruz.

 

“6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un 61.madde ( Ticari reklamlar), (5), (6), (7) ‘inci maddeler kapsamında , “karşılaştırmalı ürün testleri yapılması” ve TV’lerde kullanılması konusunda  çalışmalar yaptırıyoruz. Bu çalışmalar, TTKD ' nin ödüllendirme alt yapısında da kullanılıyor. Bilindiği gibi, TTKD geçmiş dönemde tam 14 yıl süreyle,  kendi bünyesindeki Gıda Mikrobiyolojisi Laboratuvarında binlerce gıda ürünü analizi gerçekleştirmiş, bu yetmemiş TÜBİTAK , Tarım Bakanlığı ve özel laboratuvarlarda da bir çok ürünü analiz ettirerek sonuçlarını kamu oyu ile paylaşmıştır. Test ve araştırma yapma ve özel kuruluşlara tespit yaptırtmak, 30 yıldır  değişmeyen  TTKD' nin karakteristik özelliğidir.  TTKD bu konuda  AB Marka Tanıtma ve Geliştirme Tüketici  Ajansı ile  "Tespit çalışmaları" yürütüyor.

 

 

Şimdi ödüllendirme ve tüm tüketicilere tavsiye etme zamanı...

*TTKD tarafından piyasa araştırması ile "En az veya hiç şikayet almayan markalar" için düzenlenen ödül ve sertifikalarda kullanılan logo ve sertifikalarımız, 2006 yılından bu yana, "Tüketiciye saygılı firmaların" ürün veya ambalajları üzerinde milyonlarca defa kullanıldı. Halen kullanılmaya da devam ediyor.