Hasan Gülkaya

Bony Tekstil'i zirveye taşıdı.

 

Çorap sektörüne yönelik olarak, Hasan Gülkaya tarafından üretim ve satış amacıyla 1986 yılında kurulan, ülkemizde sektörünün öncüsü olan BONY, kurulduğundan bu yana planlı, programlı ve istikrarlı büyüyerek, mükemmelliyetçi bir tutumla, müşteri odaklı çalışma prensibi edinmiştir...

 

Gülkaya, yıllık 35 milyon Euro ihracat yaptıklarını ve üretimlerinin yüzde 95'ini ihraç ettiklerini söyledi.

 

Üretiminin yüzde 95'ini İsveç, İngiltere, Fransa, İtalya, Hollanda, Amerika, Almanya, Belçika, Japonya gibi ülkelere ihraç eden Bony Çorap, yurtdışında yatırım hazırlıkları yapıyor.  Yatırım için Pakistan, Bangladeş, Etiyopya gibi ülkelerle temas kuran firma, yaklaşık 35 milyon dolarlık yatırım öngörüyor.

Geçen hata fabrikalarını ziyaret eden Etiyopya Ticaret ve Sanayi Bakanı Girma Birru'dan yatırım daveti alan Bony, diğer ülkelerle de yapacağı görüşmelerin ardından yatırıma start verecek. Yılda 60 milyon çift çorap üreten firma, iç piyasada ise Migros, Carrefour, Gima, Real gibi çeşitli mağazalarda satış yapıyor. Bony, perakende mağazacılık sektöründe 'Katia' markasıyla faaliyet gösteriyor.

1986 yılında Çerkezköy'de üretime başlayan Bony Çorap'ın bin 300 kişinin istihdam edildiği 5 bin metrekarelik tesislerinde ağırlıklı olarak ihracata yönelik üretim yaptığını kaydeden Bony Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Gülkaya, "Pazarın her türlü ihtiyacını karşılayabilecek üretim yapıyoruz. Çorapta dünya moda trendlerini takip eden bir üreticiyiz" dedi.

Perakende mağazacılık sektöründe ‘Katia' markasıyla Metrocity, Flyinn, Olivium, Espark ile Alsancak'taki mağazalarında faaliyet gösterdiklerini ifade eden Gülkaya, "Katia mağazaları ile Bony ürünlerinin yanı sıra Transparenze, Falke, Linea Sprint gibi dünyaca ünlü markaları Türkiye'ye getirdik. Bunun yanı sıra H&M, GAP, Zara, Bestseller, Benetton gibi markaların da tedarikçiliğini yapıyoruz" diye konuştu.

İhracatlarını grup firmaları olan Eda Dış Ticaret aracılığıyla gerçekleştirdiklerini belirten Gülkaya, "İsveç, İngiltere, Fransa, İtalya, Hollanda, Amerika, Almanya, Belçika, Japonya başta olmak üzere birçok ülkeye ihracat yapıyoruz. Üretimimizin yüzde 95'i ihracata yönelik. Yıllık 35 milyon Euro'luk ihracat yapıyoruz" dedi.

 

Başarıya giden yolun filmini izleyin: