Engin Dirikal-Melekşan Dirikal-Bentürk Dirikal,2.kuşak olarak teslim aldıkları

İzmir Çamlaraltı Koleji ile başarıyı nasıl yakaladılar?

 

 

1954 yılında Mehmet Ali Sertatıl tarafından 14 öğrenciyle eğitim ve öğretim faaliyetlerine başlayan, 1955-1956 öğretim yılında ortaokul ve lise kısımlarını bünyesine katan İzmir Özel Çamlaraltı Koleji, bugün ülkemizin farklı kademelerinde görev yapan 4.000'i aşkın mezunlarıyla gurur duymaktadır.

 

Ülkemizin ve İzmir’in seçkin kurumlarından biri olan İzmir Özel Çamlaraltı Koleji, 1954 yılında Mehmet Ali Sertatıl tarafından Mektupçu Konağı’nda14 öğrenci ile eğitim öğretim hizmeti vermeye başlamıştır. Ana okulu ve ilkokul olarak kurulan İzmir Özel Çamlaraltı Koleji, adını konağın bahçesindeki büyük çam ağaçlarından almıştır.

.....

1973 yılında bünyesinde donanımlı bir yabancı dil laboratuarı kurarak bir ilke daha imza atan İzmir Özel Çamlaraltı Koleji, 90’lı yılların başında Cambridge Üniversitesi TR 32 no’lu sınav merkezi olmaya hak kazanmıştır.

 

Yabancı dil eğitimine büyük önem veren İzmir Özel Çamlaraltı Koleji, ana sınıfında başlayan İngilizce ve Almanca dil eğitimine 2010 yılından itibaren 6. sınıfta başlamak üzere İspanyolca dil eğitimini de eklemiştir. Seçmeli olmaksızın üç yabancı dil eğitimi veren İzmir’deki ilk ve tek özel okuldur....60 yıldır Türk Milli Eğitimine ilkelerinden ödün vermeden hizmet eden İzmir Özel Çamlaraltı Koleji, Mehmet Ali SERTATIL' ın 1 Mayıs 2001'de vefatından sonra ailenin ikinci kuşak eğitimcileri İngilizce Öğretmeni Melekşen DİRİKAL ,Turizm Öğretmeni Engin DİRİKAL ve üçüncü kuşak eğitimcileri İngilizce Öğretmeni Bentürk DİRİKAL ve Beden Eğitimi Öğretmeni Gülçağ GENÇER yönetiminde, başarılı ve deneyimli kadrosuyla eğitim yaşantısını sürdürmekte ve ülkemiz için "Fikri Hür, İrfanı Hür, Vicdanı Hür" nesiller yetiştirmeye devam etmektedir.

 

Başarıya giden yolun filmini izleyin: