Ömer Faruk MEYDAN,

Meydan Otomotiv Endüstri Nakliye
 ve Gıda Sanayi İç Dış Tic. Ltd. Şti. ' ni kurarak,
 başarılı bir iş adamı oldu
.

 

İşte hikayesi:

 

1969 yılında otomotiv sektörüne yönelik faaliyet gösteren bir firmada çalışan olarak iş hayatına başlayan Ömer Faruk Meydan, 1991yılında Konya için bir ilki gerçekleştirerek; Japon otomobillerinin yedek parça ticaretini yapan firmayı kurmuştur...

 

Meydan Otomotiv, başarısını şu şekilde ifade etmektedir:

 

   "Türkiye’de Muadil Oto Yedek Parça sektöründe devrim niteliğinde yeniliklere imza atan ve Oto Yedek Parçacılığında ilk sıralarda yer alan Meydan Group Companies’in temelleri 1974 senesinde Yönetim Kurulu Başkanımız Ömer Faruk MEYDAN ‘ın 1950’lerden bu yana baba mesleği olan “Yedek Parçacılık” işini devralmasına dayanmaktadır…

    Ömer Faruk MEYDAN bu tarihten bu yana, önce Sevgili Otomotiv ile “İkinci El Oto Yedek Parça” alım satımı yapmakla başladığı mesleğini 1992 yılında JMC Otomotiv Ltd’yi kurarak “Yeni muadil oto yedek parça satışına” çevirmiş ve bu tarihten itibaren ürünlerin ithalatını da gerçekleştirmeye başlamıştır. 1996 yılında FAM Otomotiv Ltd.Şti. ‘ni kurmak suretiyle de Toptan ve Perakende Yedek Parça alım/satımını yurt çapına yayan MEYDAN GROUP 1996 yılından bu yana  Edirne’den Kars’a, Hatay’dan Sinop’a tüm Türkiye’ye ulaşmış durumdadır. 2001 yılı itibarı ile kurulan Fam-İstanbul Otomotiv ise önce Fam Otomotiv’in bir şubesi ve 2004 yılı sonu ile birlikte ayrı bir şirket olarak İstanbul ili ve çevresine Toptan Oto Yedek Parça satışını üstlenmiştir.

 

    Meydan Otomotiv Ltd.Şti. ise gurubun lokomotif firması olup, 1999 yılından bu yana özellikle Uzak Doğu ülkeleri başta olmak üzere tüm Dünya’dan Muadil Oto Yedek Parça ithalatı gerçekleştirmektedir.

 

    Grubumuz şirketleri kendi ithalatımız ve imalatımız olan ürünleri haftanın 6 günü boyunca siz değerli müşterilerimizin hizmetine sunmaktadır.

 

    Firmalarımızda toplam 50 Personel, 25 araç devamlı siz değerli müşterilerimizin taleplerini zamanında tarafınıza ulaştırmak üzere çalışmakta ve ofislerimizde tüm dış ticaret çalışanları yılın 365 günü sizlere daha iyi hizmet verebilmek üzere çalışma ve araştırmalarına devam etmektedir. Ayrıca Kargo desteği ile de her an yanınızda olmayı görev bilen Pazarlama ağımız yurdumuzun her yanındaki siz değerli müşterilerimize ulaşmak üzere yılmaksızın ve durmaksızın gelişmektedir. Merkez binamızda 5.400 M2 kapalı alanımız bulunmakta ve İstanbul’da 1 adet ofis ve depomuz dahil 4 depomuz sizlere hizmet verme çabamıza katılmaktadır.

 

    Bu gün yıllık ithalatı 5.000.000 USD ’yi aşmış ve Kendi imalatları ile “Kaliteli Hizmeti Tam Zamanında Ulaştırmayı” ilke edinen grubumuz her gün çeşitlerini ve stok adetlerini geliştirerek “Yenilikçi” politikasını ve “Uygun Fiyat” anlayışını daha uzak ufuklara taşımaktadır."

 

Başarıya giden yolun filmini izleyin: